Polacy bardzo chętnie kupują pojazdy z zagranicy. Krajem, do którego najczęściej się udajemy po używany samochód, są Niemcy. Niezależnie jednak, czy prowadzi się komis samochodowy, czy też kupuje się auto na własny użytek, konieczne jest dopełnienie pewnych formalności, bez których nie można poruszać się danym pojazdem po drogach publicznych. Rejestracja samochodu jest też obligatoryjną czynnością dla każdego właściciela samochodu ciężarowego czy maszyny rolniczej (jak np. ciągnik).

Formalności związane z rejestracją z zagranicy są zazwyczaj bardziej złożone. Wszelkie dokumenty, które są w innych językach niż polski, muszą zostać przetłumaczone. Wynika to z ustawy o języku polskim, która nakłada obowiązek składania dokumentacji do urzędów spisanych wyłącznie w naszym języku. Chcąc więc zarejestrować samochód z Niemiec, należy dodatkowo udać się do tłumacza przysięgłego (tylko taka translacja jest dopuszczalna).

Jest jednak jeszcze inne wyjście. W Poznaniu działa firma BAT-POL, która od lat oferuje profesjonalną pomoc w rejestracji samochodów. Nasz zespół składa się z fachowców, którzy mają bogate doświadczenie w kontaktach z polską biurokracją, dlatego też dopełnienie takich formalności nie stanowi większego problemu. Chętnie podejmiemy się każdego zlecenia, związanego z rejestracją pojazdów, także tych z zagranicy. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób chcących uniknąć problemów związanych z rejestrowaniem samochodu i szukają w powiecie poznańskim przedstawicieli, którzy wykonają całe zadanie rzetelnie, z dbałością o interes klienta.

  • mienie przesiedleńcze
  • formalności związane z rejestracją pojazdów na terenie całej Polski