Od tycznia 2020 nowy formularz wniosku o rejestrację pojazdu i nowość: nowa rubryka tj. “data sprowadzenia pojazdu”

29 lutego 2020

Od tycznia 2020 nowy formularz wniosku o rejestrację pojazdu i nowość: nowa rubryka tj.
“data sprowadzenia pojazdu”

Zgodnie z pouczeniem, rubrykę wypełnia się tylko w przypadku pojazdu niebędącego pojazdem nowym, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej rejestrowanego po raz pierwszy na terytorium Polski.
Ustawodawca zdefiniował co oznacza zapis „data sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej „–a mianowicie jest to podany przez właściciela pojazdu dzień sprowadzenia z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej pojazdu, do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu.
Jak można się zorientować jest to definicja mało precyzyjna. Z zapisu nie wynika że moment sprowadzenia auta to data przekroczenia granicy , ale moment jego sprowadzenia na “oznaczone miejsce” na terytorium RP. Oznacza to, że auto będzie mogło krążyć po Polsce, zanim dotrze na “oznaczone miejsce”???, co będzie chyba powodować możliwość wydłużania terminu na rejestrację??? Tym bardziej z przepisu wynika, że to właściciel sam ma określić datę sprowadzenia pojazdu.

Bat-Pol Rejestracja Pojazdów to specjaliści, którzy nie boją się takich wyzwań jak nowe przepisy związane z rejestracją pojazdów. Wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwoli nam na zaoferowanie usługi pośrednictwa w rejestracji aut nie tylko na terenie Poznania, ale również powiatu poznańskiego. Pomożemy zarejestrować samochód nowy i używany, krajowy oraz sprowadzony z zagranicy. Odbierzemy także zamówiony stały dowód rejestracyjny. Z przyjemnością doradzimy każdej zainteresowanej osobie w kwestiach związanych z rejestracją i sprowadzaniem samochodów. Zapraszamy do kontaktu